Krysa

Krysa (Rattus rattus) má šedohnědé zbarvení, ale mohou se vyskytovat i jiné odstíny. Na rozdíl od potkana má čenich zašpičatělý, uši velké a ocas tenký, delší než tělo. Dospělý jedinec je dlouhý 13-25 cm. Samice ve stáří 3-24 měsíců jsou vždy březí. Průměrně mají 6 vrhů v roce. Březost trvá 3 týdny a ve vrhu mají 6-10 mláďat. Délka života je 2 až maximálně 4 roky. Oproti potkanovi krysa zřídkakdy plave a hrabe nory, ale výborně šplhá a skáče. Krysa je všežravec, ale preferuje zrní. Krysu nenajdete v kanalizaci jako potkana, ale na půdách, senících, zemědělských usedlostech. Krysa je hůře hubitelná než potkan a nemusí přijímat běžně prodávané nástrahy.

Cena od: 450 Kč
Proč Derator?
Zásah do 2 hod
Doprava zdarma
Záruka na vyhubení
Diskrétnost samozřejmostí

Kde se nejčastěji vyskytují?

Domácnosti, sklepy, výrobní provozy, chaty, chalupy, kolny a zahrady.

Jak poznat, zda je máme doma?

V případě přemnožení je cítit typický pach. Nález trusu. Stopy po hlodání, na prašném povrchu stopy tlapek. 

Jsou krysy nebezpečné?

Krysy šíří choroboplodné zárodky, znečištění skladovaných potravin trusem, močí a chlupy. Ohlodávání izolačního materiálu, kabelů a papíru. Rušení obyvatel domácností šramotem zejména v noci. 

 1. Průběh zásahu

  Umísťujeme deratizační nástrahy bezpečně do deratizačních boxů na riziková místa v objektu. Používáme pouze nástrahy, které máme letitou praxí vyzkoušené a jejich účinnost je velmi rychlá. Tam kde nelze použít nástrahu, tam používáme i mechanické pasti nebo jiné způsoby hubení. Součástí zásahu je kompletní prohlídka zasaženého objektu a zjištění kudy vám hlodavci pronikají do objektu a doporučíme další preventivní opatření.

 2. Deratizace domácností

  Deratizujeme rodinné domy, bytové domy, sklepy, půdy, garáže, kůlny, zahrady, apod. Provádíme ji šetrně a při dodržení určitých postupů, je bezpečná pro lidi a domácí zvířata. Hlodavce se nevyplácí podceňovat, mohou Vám způsobit závažné škody ať už zdravotní nebo hospodářské. Čím později se rozhodnete pro likvidaci hlodavců, tím déle se potom likvidují.

 3. Deratizace ve firmách a institucích

  Zajištujeme deratizaci ve výrobních provozech, skladech, zemědělských provozech, hotelech, restauracích, školách, zdravotnických zařízeních, úřadech, panelových domech - pro bytová družstva a SVJ. Na základě zákona 258/2000 Sb., O ochraně veřejného zdraví, provádíme povinné deratizace včetně potřebné dokumentace pro instituce a firmy, včetně pravidelného servisu celoroční deratizace.

 4. Potravinářské provozy

  Zajištujeme i deratizaci a dezinsekci pro potravinářské a výrobní provozy dle systému HACCP, IFS, BRC nebo FSSC 22000 a předáme kompletní dokumentaci. Více info v sekci HACCP, IFS, BRC.

Rádi vám poradíme

V případě dotazů se vám budou naši odborníci věnovat