Hubení štěnice postelní

Zásah provádíme odstraněním štěnic horkou párou 150C a následným postřikem. Takže není nutné vyhazovat zasažený nábytek. Zásah je pečlivý 1,5 - 3hod. používáme bezpečné přípravky k lidem a domácím mazlíčkům.

Štěnice postelní

Drobný, silně zploštělý brouček velký cca 4-8mm. Má hnědou, po nasátí mahagonovou barvu, někdy odstíny žluté. Zadní část těla je výrazně zploštělá, připomíná pecku od melouna, nebo lněné semínko. Při vyplašení poměrně rychle leze a při doteku je znát její typický zápach. 

Cena od: 1700 Kč
Proč Derator?
Zásah do 2 hod
Doprava zdarma
Záruka na vyhubení
Diskrétnost samozřejmostí

Jak vypadá štěnice postelní?

Přemnožení štěnic v ČR

Kde se nejčastěji vyskytuje?

Nejčastěji v okolí postelí většinou do cca 1,5 m. Postele, čela postelí, matrace, rošty, záhyby, švy, lišty, otvory po šroubech, nábytek v okolí postele, obrazy, zásuvky, praskliny ve zdech apod. Při přemnožení ji lze nalézt i volně se pohybující po zdi dokonce za bílého dne.

Díky svému silně zploštělému tělu se může nacházet i ve škvírách nábytku, prasklinách apod.

Jak poznat, zda máte v domě štěnice?

Štípance na těle – 2-3 pupínky vedle sebe, které hodně svědí. Trus (černé tečky) v posteli a jejím okolí. Nález svleček (průsvitná svlečená kůže brouka). Vajíčka (bílé podlouhlé tyčinky).

Je potřeba zlikvidovat nábytek?

Pokud není nábytek silně zamořený, snažíme se zákazníkům nenavyšovat další náklady na hubení štěnic a pokusíme se ho zachránit. Vždy vše nechte na našem posouzení, ať si zbytečně nezpůsobíte škodu

  1. Průběh zásahu

    Důkladná prohlídka bytu s baterkou a lupou v podstatě po kolenou, nesmí se nic zanedbat a podcenit. Následuje provedení mechanické likvidace – horká pára 150°C. Na závěr aplikace dezinsekčního postřiku profesionálním vybavením na všech rizikových místech domácnosti. Časová náročnost 1,5 – 3 hodiny, dle počtu nábytku a velikosti bytu.
  2. Po zásahu

    Doporučuje se nevytírat, aby nedošlo k setření aplikovaného přípravku, který i nadále působí. Pokud máte domácí zvířata, je třeba zajistit, aby se po dobu zásahu min. 5 hodin nepohybovala v místnosti zásahu. Přípravek není škodlivý pro lidi ani domácí zvířata. Podezřelé oblečení, ložní prádlo, vyprat na 60°C.
  3. Kolik je zapotřebí zásahů?

    I když se nám daří ve většině případů již po prvním ošetření bytu zbavit zákazníka štěnic, vždy děláme pečlivě i druhý zásah, protože štěnice je ze všech druhů hmyzu obtížně hubitelný škůdce a nevyplácí se ho podceňovat. Druhý postřik je hlavně důležitý pro případná nově dolíhnutá vajíčka, která mají inkubační dobu 8-14 dní a tím se zaručí likvidace i druhé generace, která by mohla způsobit opět další zamoření bytu. Vajíčka jsou u štěnic velice zrádná, mohou zůstat přilepená např. v útrobách nábytku na těžko přístupných místech, a proto je třeba druhého zásahu. Nelze ovlivnit rychlejší vyhubení např. zvýšením koncentrace přípravků, dávkování volíme dle doporučení výrobce tak, aby nedocházelo ke zbytečným reziduím účinné látky v domácnosti a tím zátěži obyvatelů bytu. Zásah musí být vždy proveden tak, aby nedocházelo k ohrožení lidí a domácích zvířat zbytečnou chemickou zátěží, proto používáme i kombinaci likvidace s horkou párou.

Rádi vám poradíme

V případě dotazů se vám budou naši odborníci věnovat