Mravenci zahradní

Zejména jde o druhy mravence domácího, obecného. Nejčastěji do bytu proniká mravenec domácí, kolonie je tvořena královnou a dělnicemi. Dělnice se dožívají 2-3 let a královny žijí až 15-20 let. Mravenec obecný preferuje potravu na bázi cukru, ale i malé druhy hmyzu. 

Cena od: 1100 Kč
Proč Derator?
Zásah do 2 hod
Doprava zdarma
Záruka na vyhubení
Diskrétnost samozřejmostí

Kde se nejčastěji vyskytuje?

Mravenci vnikají do objektů a bytů hlavně na jaře a v létě. Často dělají dlouhé průvody po celém domě. Nejčastěji se vyskytují v kuchyni a koupelně. Pronikají do budov zejména brzy na jaře za potravou. Často mívají hnízda v základech budov. A pronikají do budovy různými prasklinami v podlaze, nebo okolo oken či dveří.

Šíření

Mladé oplodněné samice zakládají nová hnízda – mraveniště.

Škody a rizika

Ve velkém množství jsou mravenci nepříjemní a znehodnocují potraviny.

  1. Průběh zásahu

    Hubení mravenců provádíme kombinací zásahu na vnitřní část budov (mravenčí cestičky aplikací gelového přípravku ve formě kapek na stesky mravenců) a venkovní část budov (mraveniště) aplikací granulových přípravků nebo postřiků. Současně je možné povést tzv. bariérový postřik podél celé budovy a zabránit tak mravencům v pronikání do objektu. Zásah je proveden bezpečně schválenými přípravky nezávadný pro lidi a domácí zvířata.
  2. Po zásahu

    Doporučujeme několik dní po aplikaci přípravku nestírat ošetřené plochy, přípravek má dlouhodobou účinnost.
  3. Prevence

    Udržovat nádoby na odpadky dobře uzavřené. Utěsnění škvír v podlaze a kolem oken a dveří. Nenechávat zbytečně otevřené potraviny v domácnosti.

Rádi vám poradíme

V případě dotazů se vám budou naši odborníci věnovat