Blecha obecná

Dospělý jedinec blechy je zploštělý a má černou až žlutou barvu. Má velmi dobře vyvinuté skákavé nohy a je bez křídel. Samice klade po každém nasátí 4-8 vajíček, několik set během celého života. Vývoj blechy od vajíčka po dospělého jedince trvá cca 4-6 týdnů.

Vajíčka jsou kladena do hnízda hostitele, různých škvír, spár, apod. Blechy mohou přenášet choroboplodné zárodky a sání krve dráždí pokožku. Není pravda, že blecha psí na člověka nejde. V ČR se vyskytuje zhruba devadesát druhů blech.

Cena od: 1400 Kč
Proč Derator?
Zásah do 2 hod
Doprava zdarma
Záruka na vyhubení
Diskrétnost samozřejmostí

Kde se nejčastěji vyskytuje?

Blechy se nejčastěji vyskytují v bytě na podlahových plochách, kobercích, parketách, v pelíšcích domácích mazlíčků a sedacích soupravách. Ale i třeba na půdách a v kotelnách, na místech, kde přebývají zvířata, hlavně kočky.

Jak poznat, že mám v bytě blechy?

Výskyt blech je patrný již vizuální kontrolou. Nacházíte v domácnosti drobný zploštělý skákající hmyz. 

Jak se mám připravit před zásahem?

Důkladný úklid – vytřít, vyluxovat včetně sedacích souprav, pelíšků zvířat apod. sáček poté vyhodit a podezřelé oblečení a lůžkoviny vyprat na 60°C .

 1. Průběh zásahu

  Samotný zásah probíhá v bezpečné celoplošné aplikaci nezapáchajícího přípravku na podlahovou plochu domácnosti.
 2. Po zásahu

  Po zásahu se doporučuje ošetřené podlahové plochy nevytírat, protože přípravek působí i v suchém stavu několik dnů po zásahu.
 3. Kolik je zapotřebí zásahů?

  Doporučuje se ošetření domácnosti dvěma zásahy v rozmezí 14 dnů z důvodu inkubace nové generace blech z nakladených vajíček.
 4. Mohu si blechy vyhubit sám?

  Většina zákazníků, která se na nás obrátila, vyzkoušela spousty volně dostupných přípravků bez valného efektu. Neúspěch je způsoben většinou tím, že v běžných přípravcích nemusí být dostatečná koncentrace účinné látky a je zapotřebí použít profesionální aplikační techniku, která se dostane i na nepřístupná místa a někdy se musí zásah i opakovat.

Rádi vám poradíme

V případě dotazů se vám budou naši odborníci věnovat